Events

Select event terms to filter by
Tuesday December 26, 2017
Start: 10:00
End: 12:30

 Nærmere oplysninger følger

Hilsen

Løbeudvalget

Thursday December 28, 2017
Start: 19:15
End: 20:15

 

Thursday January 4, 2018
Start: 19:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Wednesday January 10, 2018
Start: 19:00
End: 21:00

Cykeludvalgsmøde hos Linda Broen

Thursday January 11, 2018
Start: 19:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Wednesday January 17, 2018
Start: 19:00
End: 20:00

Start:17 Januar 2018 kl. 19.00
Er du IKKE i form og kunne du tænke dig at komme det, eller har du bare lyst til at lære at løbe så starter Ringsted Motionsklub “RIMO” endnu et løbehold op for “Nyløbere”.
Vi starter meget stille op og INGEN behøver at, tænke på de ikke kan løbe et vist antal minutter – eller en given distance – Det er det vi skal træne.
Vi tilbyder:
* Hold efter niveau.
* Vi løbetræner sammen, hver onsdag kl. 19.00 - ca 20.00 fra Ringsted Hallernes indgang.

Thursday January 18, 2018
Start: 18:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Thursday January 25, 2018
Start: 19:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Thursday February 1, 2018
Start: 19:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Thursday February 8, 2018
Start: 19:15
End: 20:15

 

 Spinning hos 

Syndicate content